מאמרים וטיפים

»

ליסינג או פרטי?

ליסינג או פרטי?

ליסינג או פרטי?

בעידן הנוכחי, כל בעל רישיון נהיגה רוצה לנהוג על רכב איכותי, בדרך כלל חדש, שמשרת את צרכיו ולא מבקר במוסך בתדירות גבוהה. האם עדיף ליסינג או פרטי?
רכישת רכב בישראל זה עסק יקר בגלל המיסים הכבדים על שוק הרכב. בשנים האחרונות, עלה המיסוי על תחום הליסינג התפעולי, ויותר אנשים מוותרים על "רכב מהעבודה". ליסינג תפעולי הפך להיות עסק לא משתלם, מה שדחף את חברות הליסינג השונות לחפש פיתרון. כמו פטריות אחרי הגשם, החלה פריחה של חברות ליסינג פרטי, שמרחיבות את האופציות עבור הרוכש הישראלי. לרוב הרוכשים אין את מלוא הסכום לקניית הרכב, ונעזרים במסלולי מימון. האפשרויות העיקריות הן- הלוואה בנקאית לרכישת רכב, מימון דרך חברת היבואן, ומימון דרך ליסינג פרטי.

ליסינג או פרטי?

קנייה של רכב חדש יכולה להעשות ישירות מחברת היבואן הרשמי או סוכנויות השיווק, שמקבלים את מלוא או רוב הסכום. כיום, כמעט כל חברות היבואן מציעות מסלולי מימון, אך ההלוואה נעשית בדרך כלל חברה חיצונית או בנק. רכישת רכב דרך חברת היבואן חוסכת בירוקרטיה, אך לרוב התשלום עבור הרכב יהיה סכום מלא או ללא הנחות משמעותיות.

ליסינג או פרטי?

ליסינג פרטי, שנקרא גם ליסינג מימוני, הוא מודל שיובא מארצות הברית ומאוד נפוץ כיום בישראל. הליסינג הפרטי שואב מהליסינג התפעולי, אך בניסיון להתחרות מול חברות היבואן- הוא מציע ללקוח מסלולי מימון רבים והנחות משמעותיות. חברות הליסינג רוכשות מחברת היבואן את הרכבים בכמויות שמקנה להם מחיר מוזל, והם מכסים את העלויות ומפיקים רווחים במכירתם ללקוחות. היתרונות שהלקוח מקבל ברכישת רכב דרך ליסינג פרטי, בראש ובראשונה- מחיר מוזל עבור הרכב, מגוון של תשלומים ואפשרויות לטרייד אין, החזרת הרכב לחברה בסיום התקופה תמורת זיכוי מסוים שניתן בדרך כלל לרכישת רכב חדש מהחברה. ישנן אפשרויות להטבות רבות שקשורות לתפעול הרכב, ביטוח ותיקונים שניתן לקבל דרך חברת הליסינג.

ליסינג או פרטי?

הלוואה בנקאית לרכישת רכב, נעשית על ידי חברות הבנקים השונות. כל בנק מציע תנאים שונים- החל מגובה ההלוואה, מספר תשלומים וריבית. היתרון ברכישה פרטית ומימון דרך הבנק, הוא שבמידה ורוכשים רכב חדש, הוא נשאר יד ראשונה בשונה מחברות הליסינג- אם בסיום התקופה מחליט הרוכש להשלים את הרכישה מהליסינג על שמו, הרכב הופך להיות "יד שניה" מה שמוריד את ערכו הכספי. לקוחות רבים ששוקלים האם לקנות דרך ליסינג או פרטי, מרגישים בטוחים יותר כשהרכב שייך להם ואינם מרגישים כפופים לחברת ליסינג. ישנו החשש שבמידה וחברת הליסינג פושטת רגל, הרכב עלול להיות מעוקל.

שאלת השאלות היא- מה עדיף ליסינג או פרטי? ההצעה הטובה ביותר היא להשוות בין האפשרויות שעומדות בפניכם ובין המסלולים השונים למימון ורכישה. מומלץ לעשות סקר שוק בטרם הרכישה, ולהתייחס לכל המדדים והמחיר הכולל של הרכב, כולל חישוב עתידי של ערכו.
ליסינג או פרטי?

כל הזכויות שמורות לאביבי פסטרנק © | טלפון: 052-8895228
צור קשר
טלפון: 052-8895228
התחלת בנייה: 30-01-17 | סיום בנייה: 07/04/17 | sochen24.co.il