מאמרים וטיפים

»

איך לבחור רכב עבודה?

איך לבחור רכב עבודה?

איך לבחור רכב עבודה?

רכב מסחרי צריך להתאים לסוג העבודה. האם זה רכב שמיועד בעיקר לנסיעות, או להעברה של ציוד רב? האם זה רכב שמיועד להיות גם רכב משפחתי וגם רכב עבודה?
אחד השלבים הראשונים טרם בחירת רכב, הוא להגדיר את הצורך של הרכב ולפיו את הגודל. כיום, שוק הרכב שופע בדגמים של מכוניות מסחריות שמשלבים נוחות של רכב פרטי עם יכולות של רכב עבודה.

קנייה או השכרה:
כאשר עברנו את שלב התקציב וקבענו את הסכום לרכישה חשובה זו, נשאלת השאלה האם לשכור או לרכוש רכב מסחרי? והאם לקנות בפרטי או דרך חברה?
חברות ליסינג רבות מציעות שירותי השכרת רכב מסחרי לקהל הלקוחות המגוון. לבעלי עסקים יש צרכים שונים, והם מחפשים רכב עבודה שיענה על הצרכים הספציפיים. ישנם ששוכרים רכב עבודה לתקופה קצרה, וישנם כאלה לתקופה ארוכה או בלתי מוגבלת.
להרבה מהלקוחות אין ניסיון רב ברכב מסחרי, והם מתקשים לבחור דגם מתוך ההצע הרחב. חברות הליסינג משתדלות לתת מענה לצרכי הלקוח ולהתאים עבורו את המסחרית הטובה ביותר בהתאם לתקציב ולדרישות. הלקוח צריך לבדוק את הרכב ולראות האם הרכב הוא נוח לתפעול, האם גודל הרכב מתאים ואינו פוגע ביעילות הנהיגה.
קיימות חברות רבות של השכרת רכב, וטרם הבחירה צריך לערוך סקר שוק ומחקר באינטרנט על החברות השונות. חשוב לבחור חברה שמתמחה ברכב מסחרי ומציעה מגוון רחב של אפשרויות, על מנת להבטיח את הבחירה הטובה ביותר. כדאי לבדוק גם את האפשרות לרכב חלופי במידה והרכב המסחרי מתקלקל.

תפעול:

יש כמה טיפים החשובים ביותר לבחירת רכב מסחרי, בראש ובראשונה- לא לבחור רכב שתפעולו קשה או מסורבל. רכב עבודה צריך להיות נגיש ונוח, וכדאי לבחור רכב שיחסית פשוט לתפעול ונוח לעבודה. הטיפ הבא יחסוך לכם הרבה כאבי ראש: זכרו, מה שזול עולה ביוקר. אל תתפתו לרכב שמחירו נמוך אך אינכם מספיק מכירים את הדגם. חשוב לקנות אוטו עמיד ושאינו צריך תיקונים רבים, או רכב שלא נכנס אחת לשבועיים למוסך- מה שיגרום לנזקים בעבודה והפסדים כלכליים.
ידוע שגם טנדרים עם הנעה קדמית, לרוב לא יתאימו להיות רכב מסחרי בגלל שהביצועים שלהם לא תמיד טובים וההיצע נמוך.

לא צריך להיות מכונאי רכב או איש מהתחום על מנת לבחור נכון, למרות שתמיד טוב להתייעץ עם איש מקצוע שסומכים עליו. מה שדרוש לאדם ממוצע הוא לערוך רשימת דרישות ראשונית והגדרת תקציב שכוללת את כל ההוצאות עבור רכישת/השכרת הרכב, הוצאות עתידיות, הוצאות עבור טסט, דלק, עלויות אחזקה ותיקונים ידועים מראש.
בשלב השני הוא לערוך סקר שוק מקיף, על דגמים שיכולים להתאים מבחינת גודל, תקציב, עיצוב, ומידת הכרות עם הדגמים השונים. ניתן למצוא ברחבי הרשת מגוון המלצות וחוות דעת אמינות וטובות, שיוכלו לחסוך לכם בילבול והתחבטויות.
רכב עבודה צריך להיות נוח מבחינת גודל, תפעול וביצועים, אחת על כמה וכמה אם הוא מכוון לרכב משפחתי שמשמש גם כרכב עבודה. כל רכב פוטנציאלי, כדאי לבדוק עד כמה הוא מגיב מהר, ולקחת בחשבון את העומס שיתווסף בהמשך.

כל הזכויות שמורות לאביבי פסטרנק © | טלפון: 052-8895228
צור קשר
טלפון: 052-8895228
התחלת בנייה: 30-01-17 | סיום בנייה: 07/04/17 | sochen24.co.il