מאמרים וטיפים

»

איך לבחור רכב משפחתי?

איך לבחור רכב משפחתי?

איך לבחור רכב משפחתי?

איך בוחרים רכב משפחתי?

בחירת מכונית משפחתית היא משימה מאתגרת. כיום, בשוק הרכב יש שפע של דגמים, מגוון רב של דעות על כל דגם- ולא מה בכך שההיצע העצום מבלבל את הרוכשים.
לכל רוכש יש כלים שיכולים לסייע בבחירת רכב, ונגישות לשפע מידע והמלצות, ואף על פי כן בחירת רכב הוא עניין סובייקטיבי. לכל נהג יש העדפות והתאמות שונות, שכן רכב אחד אינו מתאים לכל נהג, ולכן קשה לקבוע באופן חד משמעי איזה רכב משפחתי הוא הטוב ביותר בישראל.

איך לבחור רכב משפחתי? השיקולים דומים לשיקולים של קניית רכב באופן כללי, עם דגשים על צרכי הנהג ומשפחתו:

תקציב: הפרמטר העיקרי בקניית רכב הוא תקציב כלכלי. מלבד עלות הרכב, התקציב צריך לכלול בתוכו את העלויות המקיפות והנלוות- הוצאות ביטוח, טסט, טיפולים תקופתיים, צריכת דלק, עלויות אחזקה, תקלות טכניות ואף ירידת ערך. שקלול מקיף של כל העלויות הוא השלב הקריטי ביותר, על מנת לרכוש נכון ובחכמה. כיום, שוק הרכב בישראל מוצף הן במכוניות חדשות במחירים נוחים, אל מול שוק יד שנייה של מכוניות איכותיות במחירים זולים יחסית.

גודל: אחד הקריטריונים החשובים הנוגעים לשאלה איך לבחור רכב משפחתי הוא גודל הרכב. גודל הרכב צריך להתאים למשפחה- האם יש בו מקום למושב תינוק/עגלת ילדים, ועם זאת- רכב גדול מידי יכול להוות בעיה להורה שמחפש חנייה עירונית צפופה.

סוג מנוע: בחירת סוג מנוע הפך מזמן להיות אחד השיקולים הקריטים והעיקריים ברכישת רכב, ולא בכדי: סוג מנוע משפיע על העלויות הכלכליות, התשתית, הביצועים, וזיהום אויר. כמובן שיש עוד אלמנטים שנלקחים בחשבון, וכל נהג מתייחס לחשובים לו. האם זה דיזל, בנזין, חשמלי או היברידי? בשביל לענות על שאלה של איזה סוג מנוע כדאי לבחור, חובה לערוך חישוב כלכלי: מה הוא ממוצע הק"מ השנתי שהרכב מיועד לו, ומה היא צריכת הדלק 'קילומטר- לליטר. יש לבחור סוג מנוע עפ"י שיקלול עלות הרכב מול אורך חיי המנוע.

בטיחות: בתהליך בו אנו שוקלים איך לבחור רכב משפחתי חובה להקפיד על סטנדרטים של בטיחות, כמו דלתות בטיחות. ברוב הרכבים החדשים קיים מנגנון דלתות אחוריות בטוחות, אך לא תמיד בדגמים ידנים יותר.
יש לבדוק כריות אוויר, והאם יש נקודות עיגון "ISO- FIX" לרתימה בטוחה של מושבי הילדים והתינוקות ברכב.

תיבת הילוכים- ידני או אוטומט: לעתים לנהג של רכב משפחתי יהיה קשה יותר לנהוג ברכב עם תיבת הילוכים ידנית, ורובם יעדיפו תיבת הילוכים אוטומטית. אף על פי כן, ידוע כי תיבת הילוכים ידנית היא חסכונית יותר, זולה יותר לתיקון וגם מספקת שליטה טובה יותר במנוע הרכב. הטכנולוגיות החדשניות יצרו תיבות הילוכים משוכללות שמנסות לענות על הצורך בשילוב היתרונות של תיבת הילוכים אוטומטית וידנית, ויצרו את הטיפטרוניק, ואוטומטית רציפה. על הנהג יש לערוך מבחן נסיעה שיבדוק האם תיבת ההילוכים של הדגם מתאימה לאופי הנהיגה.

 

 הסוגיה איך לבחור רכב משפחתי, היא משימה לא קלה שצריכה לכלול בתוכה את כל הפרמטרים, השיקולים הכלכליים אל מול הצרכים והדרישות של הנהג ומשפחתו. הערכות מוקדמת וסקר שוק, יקלו על הנהג בהיצע העצום של שוק הרכב בישראל. המבחן הסופי הוא נסיעת מבחן והתרשמות יסודית, שכן שהנוחות והחיבור לרכב הם סובייקטיבים.

איך לבחור רכב משפחתי?

כל הזכויות שמורות לאביבי פסטרנק © | טלפון: 052-8895228
צור קשר
טלפון: 052-8895228
התחלת בנייה: 30-01-17 | סיום בנייה: 07/04/17 | sochen24.co.il